niedziela, 21 lutego 2010

Bele, the Guest Star

Robert "Bele" Sienicki, autor webkomiksu "The Movie" (który, swoją drogą, niedawno znowu wystartował), jeden ze scenarzystów "Rycerza Janka" etc., wpadł do Gdańska. Korzystając z okazji, zebraliśmy komiksową brać z okolic i wyskoczyliśmy na piwo.

Wiem, wiem, niektórzy z was domagają się kolejnego piwa komiksowego. Nie chowajcie żalu. Tym razem piwko było skromne, raczej poranne i nie za długie, bo Belisław nie miał za wiele czasu. Jakieś szersze piwo komiksowe jeszcze się zorganizuje.

Jam'owanie komiksu oczywiście się odbyło.


Przedstawiają:


I jeszcze trochę rysunków:

Fanart dla Kwarcowego Paciorka, który w pełni doceniłem dopiero po ponownym przeczytaniu go od początku. Czekanie tydzień-dwa na kolejną stronę wypiera komiks z większości zalet.


Jakiś czas temu jammowaliśmy ze wspomnianym już Belem, oraz Canty'm (który niedawno założył artbloga). Temat - dowolna postać ze Świata Dysku.
Problem z rysowaniem postaci z uniwersum sir Pratchetta polega na tym, że bardzo ciężko pozbyć się z podświadomości genialnych prac Paula Kidby'ego. Dlatego chciałem narysować kogoś jeszcze przez niego niesportretowanego. Zdecydowałem się na Bruthę i Oma w postaci żółwia z "Pomniejszych Bogów", przez niektórych uznawaną za najlepszą książkę w serii.

Może zastanawiacie się, czemu nie piszę tego odręcznie. Bazgranie, skanowanie i sklejanie tekstu w photoshopie zajmowało mi zbyt wiele czasu. Dlatego dzisiaj wstukuję blogową notkę z klawiatury. Szybko i przejrzyście.


6 komentarzy:

 1. Czytając nawet nie zauwazylem tego ze nie piszesz odręcznie. lulz

  OdpowiedzUsuń
 2. zasmarkałam klawiaturę , ludek rządzi

  OdpowiedzUsuń
 3. To samo, co u Brzoza - skapnęłam się dopiero, gdy już napisałeś, że nie piszesz odręcznie.
  Brutha sprawia na mnie wrażenie trochę zbyt szczupłego i delikatnego, acz czytałam dawno i mogę już nie pamiętać, Om jest śliczny, kocham żółwie.

  OdpowiedzUsuń
 4. mospanie , zna pan moze kogoś kto zechciałby popozować 6 i 7 marca gdzies na gmachu akademii?:D

  z wyrazami szacunku , Justynka

  OdpowiedzUsuń
 5. Znakomity Brutha, doskonale uchwyciłeś charakter postaci.

  A może byś spróbował uchwycić postać(dosłownie i w przenośni) Kwestora?

  KWESTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOR!

  :D

  OdpowiedzUsuń