sobota, 27 sierpnia 2011

Trójmiejski Publiczny Ekshibicjonizm Komiksowy


Jutro (28 sierpnia) ma miejsce Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów. Wszyscy fani komiksu wychodzą z piwnic, strychów i swoich mieszkań i zalewają ulicę oraz komunikację miejską. Pokazujemy, że komiksy są fajne i czytają je fajni ludzie (albo myślący, że są fajni). Matki czytają dzieciom, babcie czytają psom, pomniki czytają gołębiom, a speakerzy radiowi czytają słuchaczom (i opisują obrazki, bo przez radio nie widać).
I nasza Trójmiejska komuna komisowa chce się tarzać w glorii i chwale i wychodzi na ulice, z transparentami, megafonami i komiksami, by wymieniać się swymi komiksowymi dobrami i oglądać nieruchawe obrazki przez ramię współczytaczom.

Naprzód, fani komiksu! Zroszmy ulice łzami szczęścia, że żyjemy w kraju, w którym możemy publicznie czytać komiksy! Czyńmy chedonizm komiksowy! Zróbmy komiksową Sodomę i Gomorę, w której będziemy wymieniać się komiksami, a nawet czytać dwa na raz! Za wolność! Za komiksy!


Weźcie swe komiksy i spotkajcie się z nami jutro (niedziela), o 12.00 na pętli tramwajowej w Oliwe! Następnie skierujemy swe kroki ku parku Oliwskiemu, gdzie rozłożymy kocyki, wyjmiemy koszyki piknikowe, rozrzucimy wszystkie komiksy i będziemy się w nich tarzać! PRZYBĄDŹCIE! PRZYZYWAM WAS, FANI KOMIKSU!
9 komentarzy: