środa, 5 września 2012

Buc Profan

 Witajcie Wędrowcy!

Jak już część z was wie, pierwszy odcinek Buca Kartofla pt. "Warzywa i Owoce" ukaże się w nowo powstałym magazynie komiksowym "Profanum". Będzie mieć 15 stron + wewnętrzną okładkę (każdy z komiksów poprzedzony będzie taką). Dodatkowo na okładce pierwszego numeru prominentnie prezentować ma się właśnie Buc Kartofel, z czego okropnie się cieszę.
Końcowa wersja dwustronnej okładki. Chciałem udokumentować więcej etapów jej powstawania, by następnie przerobić to na animowanego gifa, ale ciągle zapominałem o robieniu zdjęć. Może następnym razem.


Cytując ze strony magazynu na Facebooku - "Masz dość króciutkich komiksowych historyjek, po których niewiele zostaje w głowie? Masz dość magazynów wypchanych nimi po brzegi? Witaj w klubie. Profanum to antologia, którą stworzyliśmy, żeby móc wreszcie przeczytać coś porządnego."

Kolejni autorzy i kilkustronicowe zajawki ich komiksów są wciąż odkrywane na ich Facebookowej stronie, więc koniecznie ich odwiedźcie! Cena nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, wiadomo jednak, że antologia ma mieć około 120 stron.

Premiera 5 października na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi! Oprócz tego, w Sobotę 8 września, o godzinie 18.00, będzie można zobaczyć skromną ilość moich prac na zbiorowym wernisażu w Spichlerzu Sztuki (Wejherowo, ul. 12 Marca 201. Dawny klub Baryła). Z okolicznych komiksiarzy będzie można także zobaczyć prace Igora Wolskiego i Tomka Meringa, oraz całą masę innych, niekoniecznie związanych z komiksem, ludzi.

Po więcej informacji odysłam na stronę Spichlerza Sztuki. 

2 komentarze:

  1. Z trójmiejskich komiksiarzy w Baryle zobaczymy jeszcze Katarzynę Imanę i Przemka Kłosina (:

    OdpowiedzUsuń