poniedziałek, 24 września 2012

Piwo Komiksowe z Garściem i Grubym + ogłoszenia

Z okazji przyjazdu Krystiana Garstkowiaka (którego ochrzciłem "Garściem") i jego dziewczyny Weroniki do Polski, zorganizowaliśmy niewielkie Piwo Komiksowe, na które przyszedł też Janusz Wyrzykowski.
Krystian i Weronika byli czarujący. Nie wiadomo dlaczego, ale ludzie co chwilę mylą rysunki Garścia (możecie go też nazywać "Buła", bo mnie to bawi) z moimi i na odwrót. Na co mogę odpowiedzieć tylko smętnie "nie, to nie moje rysunki. A szkoda".

Poniżej komiksiki, które nasmarowaliśmy przy kufelku, a jeszcze niżej kilka ogłoszeń drobnych.OGŁOSZENIA:

Już za dwa tygodnie Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi! A na nim ja oraz zdecydowana większość Trójmiejskiej Przyjaźni Komiksowej. Będziemy się kręcić po terenie festiwalu i przybijać wszystkim piątki. Łatwo nas znaleźć, wystarczy się kierować za hałasem (jesteśmy głośni jak pospolite ruszenie).


Z moich rzeczy na festiwalu będzie można zakupić, wspomniany już, nowo powstały magazyn komiksowy "Profanum". W sumie 13 autorów stworzyło 8 historii, zapełniając 140 stron, i to za oszałamiającą cenę 14,90zł! I to autorzy tacy jak wspomniany wyżej Garściu Buła, Grzegorz Janusz, Robert Sienicki, Slo i Mateusz Skutnik, czyli nazwiska znane, lubiane i doceniane! A poza nimi wielu innych! A okładka jest moja! Łobogowie!


Premierują z nowymi zeszytami także nasi dobrzy kumple (lub znienawidzeni wrogowie), czyli czwarty zeszyt "Człowieka Bez Szyi" oraz kolejny, drugi już, Keft, zatytułowany "Bromance: W mackach namiętności". Jeśli macie ochotę na bandę kretynów biegających po Neckburgu w trykotach, czy też na gejowskiego, parującego erotyzmem komiksowego harlequina, myślę, że się nie zawiedziecie. Keft ma liczyć 52 strony i kosztować około 9zł (cena może ulec jeszcze zmianie). Co do CBSa nie wiem, ale jestem w trakcie dowiadywania się. Zedytuję notkę jak wyszarpię informację ze wzdętych zwłok autorów.
 A tydzień po MFKiG? PROJEKT 24 GODZINY! TAK JEST! Rysowanie 24 stron komiksów przez 24 długie, nieubłagane godziny, jeszcze jadąc na pozytywnej, pofestiwalowej energii. Tegoroczna impreza odbędzie się 13 października, o 12.00 w AMERICAN CORNER, w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (to tam gdzie odbywało się BFK zanim przeniosło się do Manhattanu), ul.Targ Rakowy 5/6, Gdańsk Główny.
To świetne ćwiczenie, zarówno wytrzymałościowe, jak i na umiejętność rozłożenia sobie pracy w czasie. No i kiedy będziecie mieli drugą okazję stworzyć mały, zgrabny albumik komiksowy w jedną dobę? Co? Ach. Za rok? No dobra, macie w sumie rację.
ALE PO CO CZEKAĆ! Przyjdźcie teraz. Zadeklarowała się już duża część komiksiarzy z Trójmiasta, poza tym prawdopodobnie wpadnie do nas także paru gości spoza miasta.

Więcej cynku znajdziecie na stronie wydarzenia.


A na deser - pięć kadrów z "Tramwajów":


Dobranoc!2 komentarze:

  1. "Z moich rzeczy na festiwalu będzie można zakupić, wspomniany już, nowo powstały magazyn komiksowy "Profanum"."
    A gdzie zakupy mogą zrobić osoby, które nie wybierają się na festiwal? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Najprawdopodobniej po MFK Profanum ukaże się w ofercie paru sklepów internetowych. Dam znać co i jak, gdy będzie wiadomo, co i jak.

    OdpowiedzUsuń